home

PKN ORLEN S.A.

PKN ORLEN jest nowoczesnym graczem na rynku paliw i energetyki, największą firmą w Europie Środkowo-Wschodniej, notowaną w prestiżowym zestawieniu Platts TOP250.
 
Koncern dysponuje nowoczesnymi, zintegrowanymi aktywami zdolnymi do przerobu ponad 30 mln ton różnych gatunków ropy rocznie, a sprzedaż detaliczna prowadzona jest z wykorzystaniem największej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej sieci blisko 2700 nowoczesnych i stacji paliw. Oferta PKN ORLEN to ponad 50 najwyższej jakości produktów petrochemicznych i rafineryjnych sprzedawanych w ponad 80 krajach świata. W ramach rozwoju energetyki, sfinalizowany został projekt elektrociepłowni gazowo-parowej opartej na kogeneracji we Włocławku, a podobny projekt w Płocku przebiega zgodnie z harmonogramem i powinien zostać ukończony na przełomie 2017 i 2018 r. W obszarze wydobycia Koncern dysponuje własną bazą zasobów ropy i gazu (2P), które na koniec 2016 wyniosły ok. 114 mln boe.
 
ORLEN nieprzerwanie od kilku lat uznawany jest najcenniejszą marką w Polsce, wycenianą na poziomie 3,9 mld zł, PKN ORLEN jest także jedyną w regionie firmą, która otrzymała już cztery razy z rzędu prestiżowy tytuł The Most Ethical Company, przyznawany przez amerykański Ethisphere Institute.
 

Link do strony partnera: https://www.orlen.pl/