home

Grain Brain

PROJEKT GRAIN BRAIN - Platforma do skupu i sprzedaży zboża w systemie IoT
 
Platforma do skupu i sprzedaży zboża ma być skutecznym narzędziem zarówno do aranżowania współpracy pomiędzy klientem a przewoźnikiem, jak i do wspierania kolejnych etapów transportu. Dlatego też platforma ta ma na celu przede wszystkim sprawną komunikację między stronami przy jak największej automatyzacji procesów, które odciążą przewoźnika i pozwolą innym osobom zajmującym się sprzedażą i kupnem zboża znaleźć najlepszy produkt i szybszą drogę dostawy.

Nowa platforma, czyli przedmiot projektu, to innowacyjne narzędzie do świadczenia usług w ramach logistyczno-transportowej giełdy kupna i sprzedaży zboża. Wykorzystanie giełdy ma przełożyć się na usprawnienie poszukiwania zboża zgodnie z pożądaną specyfikacją oraz kontrahenta w zakupie lub sprzedaży zboża.

Na obecnym rynku nie ma rozwiązania, które wspierałoby cały proces zakupu i sprzedaży zboża w tak zaawansowanym zakresie funkcjonalności - od wyszukiwania najlepszych ofert, przygotowania dokumentów i wyszukiwania połączeń, poprzez transport, aż po finalizację zamówienia.

Nowe rozwiązanie nie tylko stworzy istotną innowację produktową w ofercie ogólnie dostępnej na rynku, ale także każdorazowo będzie źródłem innowacji procesowej w firmach sprzedających i kupujących zboże korzystających z proponowanych usług - będą one działać bardziej optymalnie, osiągając lepszą komunikację między sobą dzięki jego znacznej automatyzacji (np. poprzez geolokalizację). W ramach giełdy możliwe będzie również podejmowanie innych czynności, np. wystawianie faktur, czy przygotowywanie dwujęzycznych umów, co pozwoli usprawnić działania i odciążyć pracowników firmy, minimalizując jednocześnie ryzyko błędu.
Strona internetowa: https://www.grainbrain.eu/
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/grain-brain-sp-z-o-o-17a409247/