home

AIDI SOLAR POLSKA

AIDI SOLAR POLSKA - OFERUJE INSPEKCJĘ INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH PRZY UŻYCIU DRONA


AIDI SOLAR za pomocą analitycznego oprogramowania, opracowanego przez wybitnych ukraińskich matematyków i specjalistów IT od 2019 sprawdziło już 360 MW instalacji co przyniosło rocznie 5 254 203 kWh oszczędności energii oraz pozwoliło wymienić na nowe 15 429 sztuk uszkodzonych paneli fotowoltaicznych na UKRAINIE.

Obecnie jesteśmy na etapie wprowadzania naszego oprogramowania w Polsce jako AIDI SOLAR POLSKA i oferujemy naszym klientom nowoczesną usługę inspekcji, przeglądów termowizyjnych paneli i instalacji fotowoltaicznej za pomocą dronów, czyli badanie termowizyjne przy zastosowaniu unikalnego oprogramowania, opartego na zaawansowanym algorytmie matematycznym sztucznej inteligencji AI na podstawie którego jesteśmy w stanie bezpiecznie i szybko znaleźć przyczynę obniżenia wydajności produkcji energii w danej instalacji fotowoltaicznej.

Diagnostyka „samouczącym się”, opartym o AI oprogramowaniem analitycznym - to jedyny skuteczny sposób na systematyczny i precyzyjny przegląd, monitoring, niezbędny do utrzymania modułów oraz instalacji w najwyższej sprawności przez wiele lat.

Kompleksowa Inspekcja dronami instalacji fotowoltaicznych przez AIDI SOLAR POLSKA pozwala na wygenerowanie raportu, który zawiera najczęściej wykrywane defekty na poziomie:

  • diody – dotyczy wykrywania awarii samych diod;

  • ogniw –lokalizowanie mikropęknięć, dziur, jak również uszkodzeń złączy;

  • hotspotów – detekcja gorących punktów o podwyższonej rezystancji w których dochodzi do wytwarzania się zbyt wysokich temperatur, co może prowadzić do wypalania się dziur w tylnej warstwie folii, w konsekwencji nawet do pożaru. Przyczyną powstawania hotspotów są często mikropęknięcia i częściowe zacienienie;

  • rewers polaryzacji – odnajdywanie prądów wstecznych, takich gdy prąd przepływa w kierunku od sprawnych łańcuchów do uszkodzonego, zamiast płynąć do przekształtnika PV i dostarczać moc do sieci zasilającej AC;

  • zabrudzenie – wykrywanie zabrudzeń, takich jak: błoto, kurz, pył, ptasie odchody będących przyczyną zacienień;

  • zacienienie – lokalizacja stałych lub okresowych miejsc zacienień i hotspotów, powodujących spadek uzysku energii z instalacji fotowoltaicznej;

  • roślinność – określanie największego potencjału energii słonecznej w pracy paneli uwzględniając wpływ roślin (w tym igliwia i liści);

Inspekcja za pomocą dronu odbywa się podczas jednego przelotu, przy wykorzystaniu oprogramowania analitycznego umożliwiając niemal natychmiastową, wysoce-precyzyjną diagnostykę algorytmiczną, oszczędzając przy tym koszty. Skraca się nie tylko czas z kilku godzin do kilkudziesięciu minut, ale wszystko jest w pełni zautomatyzowane - start dronu, przelot po wyznaczonej trasie oraz jego lądowanie odbywa się samoczynnie.

Każda usterka jest zidentyfikowana do rzędu, modułu i ma przypisaną historię wykrycia a zindywidualizowany raport, tworzony na potrzeby sprawnego zarzadzania instalacją, przyśpiesza diagnostykę i umożliwia precyzyjne przeprowadzenie serwisu zmniejszającego straty, związane z nieprawidłowym działaniem instalacji, utraconą produkcją, a co za tym idzie przychodami.

Wszystkie zebrane i przetworzone informacje natychmiast wyświetlane są w interfejsie raportu, również jako mapa termowizyjna, aby z łatwością można było kompleksowo przejrzeć i odczytać wszystkie kluczowe parametry stanu monitorowanej instalacji. Analiza zebranych danych z raportu wpływa w znacznym stopniu na sprawne działanie całej instalacji i bezpośrednio na poziom osiąganych przychodów z inwestycji.

Naszym zdaniem jest to jedno z najlepszych tego typu narzędzi na rynku europejskim. Pozwala na bardzo wysoką trafność wykrycia różnych błędów, po wyeliminowaniu których sprawność instalacji PV wzrasta do wartości nominalnych i pozwala na dodatkowe uzyski mocy.

Zasadność wykonania inspekcji instalacji fotowoltaicznej pokazuje jej opłacalność, bezpieczeństwo, dokładność, bezawaryjność oraz najwyższą wydajność i jest kluczem do jej zarządzania i rentowności.

Zamówienie wykonania inspekcji instalacji fotowoltaicznej można złożyć na adres: biuro@aidisolar.pl lub telefonicznie pod nr tel.: (+48) 502 355 410

Strona internetowa: https://www.aidisolar.pl/pl

Facebook: https://www.facebook.com/aidi.solar 

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/aidisolar/