home

Olewnik

Firma jest jednym z największych producentów mięsa w Centralno-Wschodniej Europie i jednym z liderów branży w Polsce. Od lat wyznacza standardy w branży przetwórstwa mięsnego i jest prekursorem zmian. Dzięki prowadzonym od wielu lat konsekwentnym i skutecznym działaniom marka Olewnik jest najbardziej znaną i najchętniej kupowaną marką produktów mięsnych w Polsce.

Celem uczestnictwa w projekcie jest współprace ze startupami w rozwoju technologii mogących być przedmiotem wdrożenia w firmie poprzez zakup lub inwestycję.

 • Rozwiązania IIoT z zakresu optymalizacji stanowisk pracy
  (Rozwiązania z obszaru dostosowywania środowiska pracy do potrzeb pracownika i poprawy ergonomii pracy w celu minimalizacji ryzyk schorzeń układu ruchowego kadry produkcyjnej).
 • Rozwiązania IIoT z zakresu automatyzacji procesów produkcyjnych
  (Rozwiązania mające na celu ograniczenie udziału pracy ludzkiej oraz odciążenie kadry produkcyjnej. Rozwiązania skupiać się mają na przejmowaniu przez maszyny zadań wymagających dużej precyzji oraz dokładności, a także procesów ciężkich i monotonnych. Szczególnie preferowane będą rozwiązania dedykowanie tak zwanym końcówkom linii produkcyjnych obejmujących procesy: przygotowania opakowań, pakowania produktów w opakowania zbiorcze, paletyzacji oraz logistyki wewnętrznej).
 • Rozwiania IT oraz IIoT pozwalające ograniczyć udział człowieka w procesach logistycznych i magazynowych.
  (Maszyny do logistyki wewnątrzmagazynowej oraz systemy ułatwiające zarządzanie i monitoring przepływu produktów w ramach infrastruktury magazynowej i spedycyjnej).
 • Rozwiązania umożliwiające automatyzację procesów monitoringu pracy maszyn poprzez zdalny dostęp i integrację z poziomu sieci przemysłowych i systemów ERP
  (Rozwiązania, które dzięki szybkiej wymianie informacji umożliwią powiadamianie operatorów i serwisantów maszyn niezwłocznie po wystąpieniu problemu oraz nadzór w czasie rzeczywistym nad przebiegiem procesów technologicznych).
 • Rozwiązania z obszaru efektywności energetycznej procesów technologicznych
  (Rozwiązania z obszaru odnawialnych źródeł energii oraz odzysku wody i ciepła, które pozwolą na zmniejszenie ilości wykorzystywanych surowców. Rozwiązania pozwalające na zmniejszenie emisji szkodliwych substancji oraz systemy zarządzania energią usprawniające efektywność gospodarki energetycznej przedsiębiorstwa).

 

Link do strony partnera: https://www.olewnik.com.pl