home

Biolive Innovation Sp. z o.o.

Biolive Innovation Sp. z o.o. jest firmą biotechnologiczną zajmującą się produkcją bioaktywnych białek i peptydów. Działania firmy skupiają się na opracowaniu technologii pozyskiwania peptydów, które mogą stanowić innowacyjny i prozdrowotny dodatek do żywności. Przeprowadzone badania laboratoryjne potwierdzają liczne prozdrowotne

właściwości uzyskanych peptydów. Dzięki temu peptydy te mogą być stosowane jako suplementy diety, a także leki, nutraceutyki, oraz dodatki do kosmetyków. Właściwości antyoksydacyjne peptydów stwarzają możliwość wykorzystania ich w przemyśle kosmetycznym, wpisując się w trend ochrony organizmu przed wolnymi rodnikami. Celem firmy jest rozbudowanie portfolio o gamę innowacyjnych produktów, które pozwolą firmie na większą skalę zaistnieć na rynku jako dostawca bioaktywnych dodatków do żywności, suplementów diety oraz kosmetyków o różnorodnym pochodzeniu oraz właściwościach.

W ramach uczestnictwa w projekcie, firma poszukuje rozwiązań z zakresu uzyskiwania opracowanych innowacyjnych technologii wytwarzania nowych produktów o zbadanych określonych właściwościach, które firma będzie mogła wykorzystać i wdrożyć. Współpraca ze start-upami pozwoli na szybsze wprowadzenie na rynek większej ilości nowych produktów.

 

Link do strony partnera: https://www.bioliveinnovation.pl